Terenska nastava

U sklopu terenske nastave iz izbornog kolegija Alternativne koncepcije ranog odgoja 20 studenata preddiplomskog studija pedagogije posjetilo je DV Montessori dječja kuća 1 i 2, te waldorfski dječji vrtić Iskrica u Splitu tijekom 19. i 20. travnja, u organizaciji prof.dr.sc. Slavice Bašić i asistentice Bernarde Palić.

Cjelojutarnjim boravkom u vrtićima (od 8:00h do 13:00h) studenti su promatrali neposredan odgojno-obrazovni rad unutar odgojnih skupina i sudjelovali u različitim aktivnostima sa djecom u dobi od 3 do 6 godina. Zahvaljujući vrijednim odgojiteljicama studentima su predstavljene ključne značajke waldorfske i Montessori pedagogije ranog odgoja i način provedbe istih u svakodnevnoj praksi vrtića.

Fotografije možete naći ovdje.