FESTIVAL ZNANOSTI 2022. - IZLOŽBA UČENIČKIH RADOVA

Vrijednosti koje život znače

Cilj odgojno-obrazovne radionice Vrijednosti koje život znače bio je učenicima približiti ulogu i značaj odgojno-obrazovnih vrijednosti u kontekstu škole, odnosno institucionalnog odgoja i obrazovanja. Kroz navedenu aktivnost učenici OŠ Voštarnica su sa svojim učiteljicama, nastavnicima i studentima Odjela za pedagogiju Sveučilišta u Zadru sudjelovali u izradi kreativnih uradaka na temu Vrijednosti koje život znače. Namjera aktivnosti bila je jačanje značaja inkluzije učenika s teškoćama u društvenoj zajednici, povezivanje značaja pedagogijske teorije i pedagoške prakse te kvalitetne komunikacije između ključnih sudionika odgojno-obrazovnog procesa. Primijenilo se načelo individualizacije i međusobnog uvažavanja s ciljem jačanja svijesti o prihvaćanju različitosti kao poticaja, a ne prepreke u radu. Iz održane radionice proizašla je izložba učeničkih radova u Gradska knjižnica Zadar Ogranak Arbanasi. Svrha aktivnosti je bila upoznavanje s ulogom i značenjem odgojno-obrazovne inkluzije kroz kreativni izričaj učenika OŠ Voštarnica.

Još jednom se zahvaljujemo svim djelatnicima OŠ Voštarnica, napose ravnateljici Ireni Dukić na organizaciji planiranih aktivnosti. Najveća pak zahvala ide učenicima OŠ Voštarnica na iznimnoj susretljivosti i aktivnoj volji za sudjelovanje u aktivnosti.

FOTO GALERIJA