Erasmus+ mobilnost – University of Tirana, Aleksandër Moisiu University Durrës - Albanija

U sklopu Erasmus+ mobilnosti nastavnog osoblja (podučavanje) izv. prof. dr. sc. Rozana Petani posjetila je Faculty of social science, University of Tirana i Aleksandër Moisiu University, Durrës u periodu od 6. do 12. travnja 2019. godine.

Za vrijeme posjete profesorica je održala nastavu iz kolegija Obiteljska pedagogija, upoznala studente s mogućnostima mobilnosti na Sveučilištu u Zadru, razmijenila iskustva dobre prakse s djelatnicima obaju visokih učilišta, upoznala se s obrazovnom politikom u Albaniji te mogućnostima pokretanja zajedničkih projekata. Osim toga sastala se s ravnateljem Nacionalne agencije za znanstvena istraživanja i inovacije u Tirani gospodinom Robertom Dumi te sa hrvatskom ambasadoricom gospođom Sanjom Bujas Juraga koji su izrazili veliko zanimanje za suradnju s Odjelom za pedagogiju Sveučilišta u Zadru.