Posjet studenata SOS Dječjem selu Lekenik

Studenti kolegija Domska pedagogija na diplomskom studiju Pedagogije, 22. studenog 2017. g. posjetili su SOS Dječje selo Lekenik, u sklopu stručne posjete s izvođenjem nastave. Uvodno predavanje održali su direktor SOS Dječeg sela Lekenik, Mario Čović, prof. i voditeljica SOS Društvenog centra, Anamarija Adamek, prof., predstavivši studentima povijesni pregled razvoja, organizaciju rada, profil djelatnika i štićenika SOS Dječjeg sela Lekenik, a s posebnim naglaskom na pedagoški aspekt rada ustanove koja je ogledni primjer deinstitucionaliziranog oblika skrbi za djecu bez roditelja ili roditeljske skrbi. Predavanju je uslijedila otvorena i produktivna rasprava u kojoj su studenti vrlo aktivno pokazali interes za specifična pitanja domskog odgoja. U drugom dijelu posjeta studenti su podijeljeni u dvije skupine obišli Dječje selo te posjetili dvije kuće gdje su imali priliku upoznati SOS mame i djecu te u izravnom kontaktu dobiti uvid u život štićenika Dječjeg sela.

Ovim putem zahvaljujemo direktoru SOS Dječeg sela Lekenik, Mariju Čoviću, prof. i voditeljici SOS Društvenog centra, Anamariji Adamek, prof., na otvorenosti za suradnju te trudu koji su uložili u organizaciju i realizaciju posjeta studenata pedagogije.