Terenska nastava - posjet Waldorfskoj i Montessori školi

7. i 8. travnja 2016. godine održana je terenska nastava u okviru kolegija ''Školska pedagogija 2'' kroz posjet Waldorfskoj i Montessori školi te Hrvatskom školskom muzeju u Zagrebu pod vodstvom prof. dr. sc. Slavice Bašić i dr. sc. Marije Buterin Mičić. Studenti druge godine preddiplomskom studija pedagogije Sveučilišta u Zadru ugošćeni se od strane Ivane Vukelić Bonifačić, pomoćnice ravnatelja za poslove upravljanja Waldorfskom školom, Narcise Buczynski, ravnateljice zagrebačke osnovne Montessori škole, nastavnika obje škole te osoblja Hrvatskog školskog muzeja s ciljem boljeg upoznavanja načina rada i stjecanja uvida u alternativne oblike odgoja i obrazovanja te građu iz prošlosti i sadašnjosti hrvatskoga školstva i pedagogije.