Znanstveno-stručni skup ''Održivi razvoj i odgojno-obrazovni sustav Hrvatske''

Pozdravljamo Vas u ime Programskoga i Organizacijskoga odbora skupa i pozivamo na skup 12. i 13. svibnja 2016. na Sveučilištu u Zadru i u Dječjem vrtiću Radost u Zadru.

Pozivamo odgojitelje, učitelje i nastavnike zaposlene u odgojno-obrazovnome sustavu kao i sveučilišne profesore i studente poslijediplomskih studija na sudjelovanje na skupu.

Aktivni sudionici prijavili su sažetke za preko 70 prihvaćenih radova.

Pokrovitelji skupa su Agencija za odgoj i obrazovanje i Grad Zadar.

Plenarni izlagači su izv. prof. dr. sc. Vladimir Lay, prof. dr. sc. Vjeran Katunarić i dr. sc. Diana Nenadić-Bilan.

Program skupa predviđa rad u okviru sljedećih tematskih područja:

- važnost odgoja i obrazovanja za održivi razvoj,

- održivi razvoj i hrvatski sustav školstva,

- odgajanici, učenici i studenti i održivi razvoj,

- kompetencije poučavatelja za kvalitetan odgoj i obrazovanje za održivi razvoj,

- partnerski odnosi subjekata u odgoju i obrazovanju za održivi razvoj,

- održivi razvoj u novoj paradigmi ranoga odgoja i elementarnoga obrazovanja,

- uloga osnovnoga odgoja i obrazovanja u unaprjeđenju održivoga razvoja,

- održivi razvoj u srednjoškolskom odgoju i obrazovanju,

- planiranje, provedba i vrjednovanje odgojno-obrazovnih projekata za održivi razvoj,

- važnost, struktura i utjecaj reformi na kvalitetu odgoja i obrazovanja za održivi razvoj,

- održivi razvoj u kontekstu cjeloživotnoga obrazovanja,

- primjeri dobre prakse u odgoju i obrazovanju za održivi razvoj.

Način rada ili sudjelovanja: Plenarna izlaganja, izlaganja u sekcijama, radionice, posteri, prikaz iskustava dobre prakse i plenarno zaključivanje.

Cjelovita pozitivno recenzirana priopćenja bit će objavljena u zborniku radova, koji će se tiskati do kraja 2016.

Važni datumi:

1. rok za dostavu sažetka bio je 29. veljače 2016.
  2. obavijest o prihvaćanju sažetka svim prijavljenima dostavljena jest 15. ožujka 2016.
  3. rok za dostavu cjelovitoga teksta priopćenja jest 30. travnja 2016.
  4. rok za prijavu sudjelovanja i plaćanje kotizacije je do 7. svibnja 2016.

Svi zainteresirani mogu se prijaviti kao sudionici skupa bez vlastitoga rada popunjavanjem prijavnice koja se nalazi ovdje.

Registrirani sudionici uplatom kotizacije dobivaju kongresne materijale i potvrdnice o usavršavanju Agencije za odgoj i obrazovanje.

Kotizacija za skup uključuje: elektronsku knjižicu sažetaka, domjenak u Muzeju antičkog stakla Zadar, polovicu iznosa cijene izleta na Kornate (puna cijena izleta iznosi 230 kuna, što je ispod komercijalne cijene), zbornik radova sa skupa do kraja 2016. godine.

- rana kotizacija do 15. travnja 2016. iznosi 400 kuna

- kotizacija od 16. travnja iznosi 500 kuna